X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 1 اسفند‌ماه سال 1386

Rapid application development یا RAD

RAD یا Rapid application development اولین بار توسط جمیز مارتین در سال 1991 پیاده سازی شد. این متدلوژی بر پایه تکرار مرحله توسعه و تولید پروتوتایپ است. روش RAD شامل یک مصالحه میان قابلیت استفاده، خصوصیات و سرعت اجرا است. RAD فرآیندی است که می خواهد چرخه حیات توسعه نرم افزار را تسریع کند که باعث می شود که در زمان توسعه و منابع صرفه جویی شود.
برای اطلاعات بیشتر به منبع RAD در اینجا مراجعه کنید. همچنین لیستی از ابزارهایی که از RAD پشتیبانی می کنند را از اینجا ببینید.

JAD یا Joint Application Development محبوب ترین روش Fact-Finding است که تلاش می کنم افرادی که در گیر پروژه هستند را در توسعه پروژه دخیل کند. JAD بر پایه 4 ایده است:
1- افرادی (عادی) که مشغول فعالیتی هستند بیشترین اطلاعات را در مورد آن فعالیت دارند.
2- افرادی که در زمینه IT تخصص دارند بیشترین اطلاعات را در مورد امکانات تکنولوژی دارند.
3- سیستم های اطلاعاتی و فرآیندهای تجاری به ندرت از هم جدا هستند، آنها روی محدوده مشترک یک سیستم واحد یا دفتر عمل می کنند و نتیجه آن در کل سیستم تاثیر می گذارد. و افرادی که در سیستم های مربوط کار می کنند نقش با ارزشی را در سیستم ایفا می کنند.
4- بهترین سیستم های اطلاعاتی زمانی طرااحی می شوند که تمام گروه ها مشتراکا با هم کار کنند.
اطلاعات بیشتر را می توانید از اینجا ببینید.
منبع : http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=95280
دوشنبه 29 بهمن‌ماه سال 1386

بررسی روند تولید نرم افزار به روشXP

XP یا Extreme Programming در واقع یک فرآیند توسعه نرم افزار عمیق و منظم می باشد. این روش از سال 1990 توسط شخصی به نام Kent Beck به همراه Ward Cunningham این فرآیند را برای توسعه آسان نرم افزارها ایجاد و در سالهای بعد آن را تکمیل کردند به نحوی که از سال 1996 به عنوان یک روش مناسب کاربردهای خود را نشان داد و هم اکنون در شرکتهای مختلفی با سایز های متفاوت مورد استفاده می باشد. یکی از دلایل موفقیت این روش تاکید آن بر رضایت مشتری است. این متدلوژی برای ارائه چیزی که واقعا مشتری نیاز دارد طراحی شده است. همچنین این روش کمک می کند که نیازهای مشتری را حتی در پایانی ترین مراحل تولید در سیستم اعمال کنند. از دیگر تاکید های روش توجه به کار گروهی است و این کار را با ساده ترین و مؤثرترین راه انجام می دهد.. مدیران، مشتریان و توسعه دهندگان همه اعضای تیمی هستند که مختص تحویل یک نرم افزار خوب (با کیفیت) ایجاد شده است.

ادامه مطلب ...