پنج‌شنبه 16 اسفند‌ماه سال 1386

لینک های PDF

با سلام

دوستان تمام فایلهای PDF مربوط به دروس رشنال را جهت استفاده شما عزیزان دوباره آپلود شده اند . اگر در لینک فایل ها خطایی به وجود آمد ما را مطلع کنید تا نسبت به رفع آن مشکل اقدام شود .

تماس با ما : softwareengineer_blogsky@yahoo.com

موفق باشید.

دوشنبه 6 اسفند‌ماه سال 1386

دیاگرام گردش مستندات

در متد SSADM   پس از ترسیم دیاگرام متن باید دیاگرام گردش مستندات ترسیم شود .

در این دیاگرام ما عناصر چارت عملیاتی را که در پائین دیاگرام متن ترسیم نموده بودیم را درون دایره هایی در وسط فرم ترسیم می کنیم و به هر یک شماره های نسبت می دهیم . سپس تعامل عناصر چارت با یکدیگر و همچنین تعامل آن را با سایر موجودیتهای خارجی ترسیم می کنیم . مشاهده خواهید کرد که ما در این چارت هر مو جودیت خارجی را با عناصری که در ارتباط هستند وصل می کنیم و به عبارت دیگر ما بوسیله دیاگرام گردش مستندات محتوای سیستم خود را که در دیاگرام متن در درون یک مربع در وسط فرم قرار داده بودیم ، تشریح می کنیم .

 

نمونه دیگر از دیاگرام گردش مستندات مربوط به یک سیستم ورود و خروج

چهارشنبه 1 اسفند‌ماه سال 1386

Rapid application development یا RAD

RAD یا Rapid application development اولین بار توسط جمیز مارتین در سال 1991 پیاده سازی شد. این متدلوژی بر پایه تکرار مرحله توسعه و تولید پروتوتایپ است. روش RAD شامل یک مصالحه میان قابلیت استفاده، خصوصیات و سرعت اجرا است. RAD فرآیندی است که می خواهد چرخه حیات توسعه نرم افزار را تسریع کند که باعث می شود که در زمان توسعه و منابع صرفه جویی شود.
برای اطلاعات بیشتر به منبع RAD در اینجا مراجعه کنید. همچنین لیستی از ابزارهایی که از RAD پشتیبانی می کنند را از اینجا ببینید.

JAD یا Joint Application Development محبوب ترین روش Fact-Finding است که تلاش می کنم افرادی که در گیر پروژه هستند را در توسعه پروژه دخیل کند. JAD بر پایه 4 ایده است:
1- افرادی (عادی) که مشغول فعالیتی هستند بیشترین اطلاعات را در مورد آن فعالیت دارند.
2- افرادی که در زمینه IT تخصص دارند بیشترین اطلاعات را در مورد امکانات تکنولوژی دارند.
3- سیستم های اطلاعاتی و فرآیندهای تجاری به ندرت از هم جدا هستند، آنها روی محدوده مشترک یک سیستم واحد یا دفتر عمل می کنند و نتیجه آن در کل سیستم تاثیر می گذارد. و افرادی که در سیستم های مربوط کار می کنند نقش با ارزشی را در سیستم ایفا می کنند.
4- بهترین سیستم های اطلاعاتی زمانی طرااحی می شوند که تمام گروه ها مشتراکا با هم کار کنند.
اطلاعات بیشتر را می توانید از اینجا ببینید.
منبع : http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=95280